Vizyon Kuyumcu

Samsun Proje Başvurusunda Türkiye 1’incisi

Eğitim 16.05.2024 - 21:30, Güncelleme: 16.05.2024 - 21:30
 

Samsun Proje Başvurusunda Türkiye 1’incisi

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı ve TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Samsun İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan 9 başvurudan 7’si desteklenmeye hak kazandı.

Bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında ülke geneli 57 proje destek almaya hak kazanırken Samsun’dan yapılan 7 projeden 5’i destek aldı. Böylelikle Samsun, 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen projeler bakımından Türkiye’de 1’inci sırada yer aldı. DESTEKLEMEYİ VE YAYGINLAŞTIRMAYI AMAÇLAMAKTADIR TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı ise toplumda özellikle özel gereksinimli bireyler ve bu bireylere hizmet veren kişiler arasında bilimsel uygulamaların ve bilim kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamayı, özel gereksinimli bireylerin bilimsel etkinliklere ve topluma aktif katılımını etkileşimli uygulamalarla desteklemeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır. TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Samsun’dan yapılan 2 başvurunun ikisi de destek almaya hak kazanarak en çok başvuru yapan iller arasında yer aldı. Bu gurur verici tablodan Samsun adına büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, her geçen sene daha fazla projeyle katılım sağlayan, projelerde emek veren öğretmen ve yöneticilere teşekkür etti. TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Kapsamında Destek Almaya Hak Kazanan Kurumlar B Kategorisi Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü C Kategorisi Samsun Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Samsun Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Samsun Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Samsun Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Samsun Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Samsun Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı Kapsamında Destek Almaya Hak Kazanan Kurumlar Samsun Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atakum Bilim ve Sanat Merkezi Haber: Köksal ÖNER
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı ve TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Samsun İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan 9 başvurudan 7’si desteklenmeye hak kazandı.

Bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında ülke geneli 57 proje destek almaya hak kazanırken Samsun’dan yapılan 7 projeden 5’i destek aldı. Böylelikle Samsun, 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen projeler bakımından Türkiye’de 1’inci sırada yer aldı.

DESTEKLEMEYİ VE YAYGINLAŞTIRMAYI AMAÇLAMAKTADIR
TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı ise toplumda özellikle özel gereksinimli bireyler ve bu bireylere hizmet veren kişiler arasında bilimsel uygulamaların ve bilim kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamayı, özel gereksinimli bireylerin bilimsel etkinliklere ve topluma aktif katılımını etkileşimli uygulamalarla desteklemeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır. TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Samsun’dan yapılan 2 başvurunun ikisi de destek almaya hak kazanarak en çok başvuru yapan iller arasında yer aldı.

Bu gurur verici tablodan Samsun adına büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, her geçen sene daha fazla projeyle katılım sağlayan, projelerde emek veren öğretmen ve yöneticilere teşekkür etti.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Kapsamında Destek Almaya Hak Kazanan Kurumlar

B Kategorisi

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü

Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

C Kategorisi

Samsun Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Samsun Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Samsun Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Samsun Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Samsun Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Samsun Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı Kapsamında Destek Almaya Hak Kazanan Kurumlar

Samsun Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Atakum Bilim ve Sanat Merkezi

Haber: Köksal ÖNER

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve samsunetikhaber3.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.