Yazı Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 07:43
 
Uç Beyleri
Muharrem Yıldırım
 
 

Her mesleğin uç beyleri vardır. Meslek guruplarının en üst yöneticisinden en alttaki çalışanına kadar herkes alanıyla ilgili sorumludur.

 

Emniyetin uç beyleri de sokaklarda sivil veya polis yelekli görev yapan emniyet mensuplarıdır. Samsun bu konuda başarılı iller arasında yer alır. Özellikle son zamanlarda uyuşturucuya silah kaçakçılığına ve sokak çetelerine karşı mücadelesindeki başarı Samsun halkı tarafından taktirle karşılanmakta.

 

İnsanlar sokakta hangi saatte olursa olsun dolaşırken evine işine giderken kendilerini güvende hmekte, "nasıl olsa buralarda bir yerlerde sivil veya resmi polis vardır hemen müdahale eder" duygusu halkın devletine ve polisine güvenini artırmakta.

 

Geçtiğimiz günlerde Çiftlik Caddesi'nde (İstiklal) bir vatandaş bağırıp sinkaflı cümleler kurarak bir aracın sürücüsünün kapısına yapışıp silahını çıkarırken hemen polisler müdahale ediyor ve silahlı şahsı etkisiz hale getiriyor. O an polisimiz yetişmemiş olsa belki sonuçları çok kötü olabilecek bir olaylar cerayan edecek. Bazen sokaklarda birkaç kişi gayri adabı hareketler yapıyor, vatandaş tedirgin, nerden çıktığını göremediğimiz polisler hemen müdahale ediyor ve "oh be" diyor vatandaş "iyi ki bu polisler uç beyleri var." Rabbim uç beylerinin, bütün güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

 
Etiketler: Uç, Beyleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı