Yazı Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 07:46
 
HADİ HAYIRLISI!
Kurtman Ersanlı
 
 

Boşa söylenmemiş “Hayır söyle işine devlet kuşu konsun başına”. Güzel şeyler söylemek, güzel düşünmek;  elbette önemli ve gerekli, ama doğru varolmak için yeterli değildir.

 

Yeni bir yıla başladık. Yeni umutların, yeni heyecanların, yeni beklentilerin olduğu yeni bir yıla girdik. Bu vesileyle, sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyor,

 

Yeni yılın savaşların ve çatışmaların olmadığı, acı ve gözyaşının akmadığı, insanlığın esenliğe ulaştığı bir dünyanın inşa edildiği bir yıl olmasını diliyorum. Yani büyük beklentilerle, taze umutlarla girdiğimiz yeni yılın, bir kez daha ülkemize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

 

Gerek ülkemiz, gerek bölgemiz, gerekse dünyamız için bu beklentilerin gerçekleşmesi; sorumluluklarımızın farkına varmamıza ve aktif şekilde çalışmamıza bağlıdır. Yüce Rabbim ‘in daima“çalışana verdiği gerçeği” hiç unutmamamız gerekir. Bunun içinde öncelikleolarak,ülke olarak millet olarak ülkemiz üzerinde emelleri olanlara mahkûm olmamamızın yanındayapmamız gereken, şu sorulara cevap aramak zorundayız.

 

İnsanlık nereye sürükleniyor?

 

Duyduklarımız ne derece doğru?

 

Olan bitenlerin nedenleri neler olabilir?

 

Yaşananlar karşısında sorumluluklarımı yeterince yerine getirebiliyor muyum? Kısacasıdüşünen, sorgulayan, sorumluluklarının farkında olup gereğini yerine getiren bir birey miyim? Gerçekten öyle bir birey olabilirsek; emin olun ki, 2019 yılı hepimiz için huzur ve mutlulukların doyasıya yaşandığı, kimsenin hakkının kimsede kalmadığı, sevgive hoşgörünün hâkim olduğu bir yıl olur.

 

Dünyada ve bölgemizde söz sahibi, güçlü ve müreffeh bir Türkiye'ye varetmek dileğiyle, siz değerli okurlarımızın Yeni Yılını tebrik ediyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum. Arzı bizden kabulü siz değerli okurlarımızdan!

 
Etiketler: HADİ, HAYIRLISI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı