Yazı Detayı
08 Ağustos 2021 - Pazar 20:47
 
Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Balık Baştan Kokuyor...
Köksal ÖNER
 
 

Türk Kızılay Genel Merkezinin 2016'da başlattığı “Sen çok özelsin” projesi kapsamında Türkiye genelinde başlatılan projeyi Canik ilçesine taşıyan o zamanki Türk Kızılay Canik Şubesi Başkanlığı, Emrullah Efendi İmam Hatip Ortaokulu'nda özel bir sınıfın açılışı için bir program düzenledi. Yapılan program öncesi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşu yapılmadığı gibi akabinde İstiklal Marşımızın okunmaması davetlilerin dikkatini çekti.

 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Türk Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Mustafa Tan, MHP Canik ilçe Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kılıç yönetimi ile Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden Mustafa Kaplan, Bakiye Can Usta, Canik Halk Eğitim Müdürü Zekeriya Özkan, geçmiş yıllarda, Uğur Okulları yöneticisi olarak görev yapan Alican Usta okulun sosyal sorumluluk ekibi ile Canik İlçesi Okul Müdürlerinin yanı sıra davetlilerin katıldığı programda Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Köksal Öner olarak görev yaptığım zaman ülkemizi yedi düvele karşı savaşarak, kurtaran Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının yanı sıra tüm şehitlerimizin adında bir dakikalık saygı  duruşu ve akabinde istiklal marşımızın neden okunmadığını Canik İlçe Milliği Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar’ a sordum. Cevap olarak “Bir dakikalık saygı duruşunu ve istiklal marşının okunmasını başka bir okulda yapacağız.” demişti. Soruyorum yetkilere, Emrullah Efendi İmam Hatip Ortaokulu devlet okulu değil mi? Yoksa başka bir okulu mu? Ben buna bir anlam veremiyorum. Ülkemizi yedi düvele karşı savaşarak kurtaran ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının yanı sıra tüm şehitlerimizin adında bir dakikalık saygı duruşu yapılmaması ve akabinde istiklal marşımızın okunmaması Türklüğümüzün adına birer yürek acısıdır. Yazımı okuyan okuyucularımızdan bir açılama bekliyorum. Derhal Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar hakkında yetkili kurumlardan soruşturma başlatılmasını istiyorum.

 

GÜNDEM CANİK İLÇESİ

Ayrıca Canik ilçesinde ve diğer ilçe okullarına atanan okul müdürleri de Canik İlçe Milliği Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar ‘dan dert yandıkları öğrenildi. Bunun da bana göre ayrı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bunun gibi sorunlar ortaya çıktığı müddetçe bu ilçede eğitim bir adım ileri gidemez ve geriler. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gibi Mustafa Uzunlar’ın da görevinden derhal alınmasıyla birlikte Canik ilçesinde eğitimin yükselişe geçeğine inanıyorum. Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapan Fahri Açar tam anlamıyla görevini yerine getirenler arasına görüyordum. Bu güzel çalışmanın karşılığını Artvin Milli Eğitim Müdürü olarak, aldı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün kurtuluş savaşının başlatmış olduğu 19 Mayıs şehrindeki diğer 16 ilçenin Milli Eğitim Müdürleri işe ilçelerindeki, çalışmaları ile göz dolduruyor. Bunu neden yazdığımı sorarsanız, Mustafa Uzunlar ‘la kıyasladım. Belki de  Canik ilçesinde gözle görülmeyen çok şeylerin olduğunu öğrenilirken, Mustafa Uzunlar hakkında yazılarımı yazmaya devam edeceğim. İki iki daha dört, ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Ben hep bunu bilir bunu söylerim.

 
Etiketler: Canik, İlçe, Milli, Eğitim, Müdürlüğünde, Balık, Baştan, Kokuyor...,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı