Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 08:25
 
Tekin yok sayıyor İYİ Parti göz dikiyor!
Siyasi partilerin güç aldıkların en büyük yapılanmaların sivil toplum kuruluşları (STK) olduğu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin STK'lara son derece önem verdiği biliniyor. Buna rağmen MHP Samsun Teşkilatı'nın Samsun'daki MHP tabanlı STK'ları yok saydığı ve bu boşluktan İYİ Parti'nin yararlanmaya çalıştığı ileri sürülüyor.
SİYASET Haberi
Tekin yok sayıyor İYİ Parti göz dikiyor!

Siyasi Partiler STKlara son derece önem vermekte. Özellikle AK Parti kamuoyu oluşturmak istediğinde kendisine yakın STK'ları ön plana sürmekte. Bazen yüzlerce STK'ya ortak bildiri yayınlatarak gazetelerde tam sayfa ilanlar yayınlatmakta. AK Parti'nin iktidar gücü sayesinde çok sayıda STK'yı adeta arka bahçesi gibi kullandığı biliniyor. AK Parti'nin ardından en güçlü STK yapılanmalarının MHP'nin elinde olduğu görülmekte. Buna örnek olarak Kamu-Sen, Aydınlar Ocağı, Türk Ocakları, TÜRKAV, Ülkü Ocakları ve Ülkü-Tek gibi STK'lar gösterilmekte.

 

Siyasi partilerin kamuoyu oluşturmak için STK'lar olmazsa olmazı konumundayken, MHP Samsun İl Yönetimi'nin MHP zihniyetine yakın STK'lara olan soğukluğu şaşkınlığa neden oluyor. Taner Tekin'in MHP İl Başkanı olana kadar MHP Samsun'da geçmişte görev yapmış İl Başkanları'nın MHP zihniyetine yakın STK'lar ile yakın ilişki içerisinde oldukları bilinirken Taner Tekin'in İl Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz Samsun Ülkü Ocakları dışındaki tüm STK'larla adeta arasına duvar ördüğü iddia ediliyor.

 

Samsun Ülkü Ocakları dışında hiç bir STK ile bir araya gelmediği bilinen Taner Tekin'in başında bulunduğu Samsun Teşkilatı hatta bununla da sınırlı kalmayıp sık sık MHP'ye yakın STK'ların Samsun şubelerini görevden alabilmek için MHP'de STK'lardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısına  şikayet ettikleri öne sürülüyor. Bu durumdan Samsun'daki STK'ların oldukça rahatsız oldukları öğrenildi.

 

MHP'den ayrılanların kurduğu İYİ Parti'nin Samsun'daki bu rahatsızlıktan haberdar olduğu ve MHP Samsun İl Başkanlığı'nın dışladığı STK'lara kanca atma hazırlığında olduğu iddia edilmekte. Zaten bir çok önemli ismi Samsun'da İYİ Parti'ye kaptıran MHP'nin bu yanlış tutumundan vazgeçmemesi durumunda STK'ları da İYİ Parti'ye kaptırabileceği tezi öne sürülüyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Tekin, yok, sayıyor, İYİ, Parti, göz, dikiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı