Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 15:31
 
Sendika Başkanı Bahtiyar’dan, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Esen’e Çağrı
Anadolu Eğitim Sendikası Samsun İl Başkanı Murat Bahtiyar uzaktan eğitim sisteminde Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünün eksik noktalarının giderilmesi gerektiğini belirtti.
EĞİTİM Haberi
Sendika Başkanı Bahtiyar’dan, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Esen’e Çağrı

Başkan Bahriyat yaptığı açıklamada;

"Bütün dünyanın koronavirüs salgınıyla mücadele ettiği bu dönemde insanların yaşam biçimlerini de bu sürece uyumlu hale getirmeye çalışması kaçınılmaz bir gerçek olmuştur.

 

Salgın hastalıklar vesilesiyle içinde bulunduğumuz süreçte teknoloji bütün hayatımızı şekillendirmeye devam ediyor. Eğitim alanında da bu yeni hayat tarzının yansımalarını yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. EBA ile uzaktan eğitim süreci, video konferanslarla yapılan toplantılar bu değişen hayat tarzının birer örneği. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünün ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve en nihayetinde 12-13-14-15 Mayıs tarihlerinde öğretmen buluşmaları kapsamında çeşitli okullardan seçilen öğretmenlerle yapılan toplantılar iletişim tekniği açısından bu süreçte önem arz etmektedir. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünün bu noktada bir eksikliğini dile getirmek gerekiyor. Amaç uzaktan eğitimin hangi aşamada olduğunu takip edebilmek ve süreci doğru yönlendirmekse çeşitli sebeplerle bu toplantılarda sizlere uygulamadaki sıkıntıları, eleştirileri söyleyemeyecek konumda olan kesimlerle yapılan toplantıların bir ayağı eksik kalmakta ve her şeyin sizlere aktarıldığı biçimde olumlu gitmediği gün gibi ortadadır.

 

Bu süreçte uygulamadaki yanlışları, öğretmenlerin yaşadığı sıkıntıları, çözüm önerilerini ve tarafımızdan yapılacak katkıları dinlemek, eğitime dair naçizane tavsiyelerimizi iletebilmek adına eğitimin en önemli paydaşlarından biri olan öğretmen sendikalarının temsilcilerinin ayrım yapılmaksızın hepsiyle video konferans yöntemiyle bir toplantı yapılması Samsun ilimizin eğitim alanında bu zorlu süreçten en az hasarla çıkmasına katkı sağlayacaktır" dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Sendika, Başkanı, Bahtiyar’dan,, Samsun, İl, Milli, Eğitim, Müdürü, Esen’e, Çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı