Haber Detayı
18 Ekim 2021 - Pazartesi 20:24
 
Samsunspor’da Efsane Kaptan Emin Kar, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Samsunspor’un efsane kaptanı, eski yönetici ve başkanlığını yapmış olan Emin Kar, son yolculuğuna uğurlandı.
GÜNDEM Haberi
Samsunspor’da Efsane Kaptan Emin Kar, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Merhum Emin Kar’ın naaşı Büyük Cami’de ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Asri mezarlığındaki aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi

 

SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Cenazeye AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bayrak, Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyon(ASKF) Yönetim Kurulu Başkanı Şener Aydın Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Genel Müdürü Soner Soykan, Futbol Akademi Koordinatörü Savaş Serdar, Samsunspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il başkanları, FİFA Kokartlı Hakem Mete Kalkavan, taraftarlar, yakınları ve sevenleri katıldı.

 

METE KALKAVAN: ‘EMİN KAR HAKEMLİĞE GİRİŞ SEBEBİMDİ’
Emin Kar'ın kendisi için çok farklı bir anlam ifade ettiğini dile getiren FIFA kokartlı hakem Mete Kalkavan, “Emin Kar'ın oynadığı kuşak, benim çocukluğumun jenerasyonuydu. Trafik kazasını yaşadığı dönem de benim ilkokul dönemime denk geliyordu. Futbol hastalığımın ve bir vesile ile de hakemliğe girişimin sebebiydi. Bu jenerasyonun en değerli ve sembol elemanlarından biriydi Emin Kar. Samsun için bir bedel ödemişti. Trafik kazasında bir bedel ödedi. Maalesef dün de aramızdan ayrıldı. Allah nur içerisinde yatırsın. Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Kendisinin de mekanının cennet olmasını diliyorum” dedi.

 

HASAN KILIÇ: ‘EMİN KAR BENİ SAMSUN'A KAZANDIRAN ADAMDIR’
Samsunspor'a gelmesinde Emin Kar'ın vesile olduğunu ifade eden Samsunspor kaptanı Hasan Kılıç, “Allah rahmet eylesin. Emin Kar, gerçekten çok seviliyordu. Samsunspor'un efsane kaptanı. Buraya gelmemdeki en büyük sebeplerden bir tanesi de Emin Kar'dır. Allah razı olsun, beni Samsun'a kazandıran adamdır. Ailesine sabırlar diliyorum” ifadelerin kullandı.

 

ERKURT TUTU: ‘HEPİMİZ İÇİN ACI BİR KAYIP OLDU’
Çok büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını söyleyen Samsunspor'un eski başkanlarından Erkurt Tutu, “Emin Kar'ın vefatı hepimiz için acı bir kayıp. Futbolculuğundan beri iyi bir Samsunsporlu oldu. Yöneticiliğinde de başkanlığında da iyi bir Samsunsporlu oldu. Allah nur içerisinde yatırsın. Şehir olarak da camia olarak da inşallah bir daha böyle bir acı yaşamayız. Hepimizin başı sağ olsun” şeklinde konuştu.

 

Haber: Köksal ÖNER  

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsunspor, Emin Kar, AK Parti, Yusuf Ziya Yılmaz, CHP, Samsun, Neslihan Hancıoğlu, Mustafa Demir, İbrahim Güven, Hakkı Bayrak, Şener Aydın, Soner Soykan, Savaş Serdar, Mete Kalkavan
Yorumlar
Haber Yazılımı