Haber Detayı
20 Aralık 2020 - Pazar 00:05
 
Samsun Sağlık Çalışanları KOVİD-19’a Yenik Düşüyor
Samsun Türkiye genelinde koronavirüste riskli ilk sıralamasında ilk 5 il arasına girerken sağlık çalışanları da mücadeleye dayanamayarak yenik düşüyor.
GÜNDEM Haberi
Samsun Sağlık Çalışanları KOVİD-19’a Yenik Düşüyor

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her gün yüzlerce can alan koronavirüs Samsun’da da hergün çok sayıda insanın ölümüne neden oluyor. Mezarlıklar her geçen gün koronavirüsten ölenlerin definleri ile dolarken bir yıla yakın süredir virüsle mücadele eden sağlık çalışanları da hayatlarını kaybetmeye başladı.

 

Samsun’da geçtiğimiz aylarda Kızılay Başkanı Dr. Habib Demirel yakalandığı koronavirüs sonucu hayatını kaybetmişti. Dün Bafra ilçesinde, yakalandığı yeni tip koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren, 2 çocuk annesi hemşire Meral Arbağ son yolculuğuna uğurlandı.

 

Bafra Devlet Hastanesinde hemşire olarak çalışan Meral Arbağ 1,5 ay önce yakalandığı Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybederken, bir ölüm haberi de Çarşamba İlçesinden geldi.  112 personeli Rıfat Ataseven’in de koronavirüse yenik düştüğü haberi geldi. Samsun’da iki günde iki sağlık çalışanının koronavirüsten dolayı hayatını kaybetmesi sağlık camiasını derinden üzdü.  

 

 

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Sağlık, Çalışanları, KOVİD-19’a, Yenik, Düşüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı