Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 12:06
 
Samsun Jandarma Komutan Yardımcısı Açığa Alındı
Organize Suç Örgütü Lideri olduğu gerekçesiyle aranan kanun kaçağı Galip Öztürk'ün adamı olarak bilinen ÇTSO Başkanı Ahmet Yılmaz'ın sık aralıklarla görüştüğü Samsun İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay İbrahim Afşin Tiryaki, FETÖ Mahrem İmamı olduğu gerekçesiyle açığa alındı.
GÜNDEM Haberi
Samsun Jandarma Komutan Yardımcısı Açığa Alındı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe kalkışmasının hemen ardından hakkında FETÖ soruşturması açılan ve bu eksende bir yıla yakın süre malvarlığına el konulduğu kamuoyuna yansıyan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Ahmet Yılmaz'a bir kötü haber de İzmir’den geldi.

 

Kamuoyunda kanun kaçağı Galip Öztürk'ün adamı olarak bilinen ve makamının verdiği güçle Samsun'da Vali, Kaymakamlar, Başsavcılar, Yargı mensupları, Emniyet Müdürleri, belediye başkanları ile siyasiler gibi önemli isimlerle sürekli fotoğraflar vererek Galip Öztürk ve yapılanması adına kamuoyu oluşturma ve Öztürk'e güç kazandırma çalışması içerisinde olduğu eleştirilerine muhatap olan Yılmaz'a İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından büyük bir darbe indirildi.

 

 

İzmir merkezli FETÖ soruşturması çerçevesinde  mahrem imam olduğu iddiasıyla Samsun İl Jandarma Komutan yardımcısı Albay İbrahim Afşin Tiryaki açığa alındı. Açığa alınan Albay Tiryaki'nin sık aralıklarla Ahmet Yılmaz ile makamında bazen resmi üniformalı, bazen ise sivil kıyafetleriyle bir araya geldiği, Yılmaz'ın ise bu ziyaretleri ÇTSO'ya ait sosyal paylaşım sitesi hesabından ve kendisine ait Facebook hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

 

 

Kendisinin de bir dönem FETÖ gerekçesiyle adli işlem görmesi akıllara geldiğinde, sık aralıklarla görüştüğü komutanın da FETÖ'den gözaltına alınması gözlerin Ahmet Yılmaz'a bir kez daha çevrilmesine neden oldu. Kanun kaçağı Galip Öztürk ile yakınlığı herkesçe bilinen Yılmaz'ın FETÖ ile sürekli yolunun kesişmesi "Her taşın altından Ahmet Yılmaz çıkıyor" eleştirilerinin yapılmasına neden oluyor.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Jandarma, Komutan, Yardımcısı, Açığa, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı