Haber Detayı
21 Kasım 2021 - Pazar 16:11
 
Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde “Karışık Hisler” sahnelendi
Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach, Erim Ardal gibi bestecilerin müziklerinden yola çıkılarak koreografileri gerçekleştirilmiş dört farklı eserin kolajından oluşan bale eseri ‘Karışık Hisler’ 20 Kasım 2021 Cumartesi akşamı Samsun AKM Aydın Gün Sahnesi’nde izleyici ile buluştu.
SANAT Haberi
Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde “Karışık Hisler” sahnelendi

Tan Sağtürk’ün koreografisini gerçekleştirdiği “Amor Stella’s” adlı eser de seyirci ile buluştu. Mehmet Balkan’ın koreografisi ile sahnelenen “Dejavu” ve “Black and White” geçtiğimiz Eylül ayında Samsun’da ilk defa sahnelenmişti, koreografisi Zeynep Bengier’e ait olan “Sayha” ise Eylül ayındaki temsillerinden sonra tekrar seyirci ile buluştu.

 

Küresel salgın kuralları gözetilerek gerçekleştirilen “Karışık Hisler” balesi seyirciden tam not alarak ayakta alkışlandı. Tekrarı ise 22 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00’de Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu’nda. Eserin biletleri biletinial.com internet adresinden ve Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden temin edilebilir.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Devlet, Opera, ve, Balesi’nde, “Karışık, Hisler”, sahnelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı