Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 14:23
 
Samsun'da Öğretmenim; Sıra Bende Projesi
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile koronavirüs salgınından dolayı evlerinde kalan öğrencileri öğretmenler arayarak görüşme sağlayacak.
EĞİTİM Haberi
Samsun'da Öğretmenim; Sıra Bende Projesi

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

“Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) sebebiyle 23 Mart 2020 tarihi itibariyle öğrenciler uzaktan eğitim için evdeler. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu kapsamda öğrencilerini çok iyi tanıyan öğretmenlerin çocuklarımızın yanında olması sağlanarak öğrencilerin süreç içerisindeki motivasyonunu attıracak, kendilerini güvende hmelerini sağlayacak ve bu zor süreci çocukların sağlıklı geçirebilmelerine hedefleniyor.

 

 Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ÖĞRETMENİM; SIRA BENDE başlığı altında Samsun’ da görev yapan 20 bin öğretmen yine Samsun’da eğitim öğretim alan 250 bin öğrenciye psikososyal destek sağlaması için 30 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren her gün saat 14.00 de öğrencilerini arayarak görüşme sağlanası planlanıyor.

 

Telefon görüşmesinde öğretmenler tarafından öğrencilere evde oldukları sürelerde zamanını verimli geçirebilmesi ve Koronavirüs den korunma yolları hakkında daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından bildirilen içeriklerden faydalanarak önerilerde bulunacak. Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayacak.Ayrıca öğretmenler aradıkları öğrencilere eğlenceli görevler  vererek araştırma yapmanın heyecanını öğrencilerde oluşturacaklar. Etkinliğe katılmak isteyen öğretmenler samsunakademi.meb.gov.tr adresinde yer alan formu doldurarak başvuru yapabilecek” denildi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun'da, Öğretmenim;, Sıra, Bende, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı