Haber Detayı
21 Kasım 2021 - Pazar 18:04
 
Salıpazarında Beyin Sporu
Salıpazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği işbirliği ile yürütülen, Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Salıpazarı Asım’ın Nesli Kitap Kahve Projesi çerçevesinde beyin sporu diye bilinen satranç eğitimleri Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Gökçeli İlkokulu’nda başladı.
SPOR Haberi
Salıpazarında Beyin Sporu

Satranç eğitimi alan minik sporcular için Kitap Kahvede satranç turnuvası düzenlenerek müsabakalara katılan tüm sporculara satranç takımları ile değişik hediye ve ödüller verilerek etkinlikler yapılıyor. Satranç eğitimi alan çocukların satranç sporunu çok sevdikleri ve akademik başarılarına da önemli faydaları olduğu için veliler tarafından desteklendikleri gözlemleniyor.

 

LİSANSLI SPORCU OLACAKLAR
Samsun Salıpazarı Kitap Kahvede gençlere yönelik birçok eğitimler verilirken bu kapsamda Samsun Salıpazarı Gençlik ve Spor Kulübü 2. Kademe Satranç Antrenörü Murat Kayıkçıoğlu tarafından çocuk ve gençlere yönelik olarak satranç eğitimleri veriliyor. Antrenör Murat Kayıkçıoğlu verdikleri eğitimlerde önemli gelişim ve başarı gösteren sporcular için lisans çıkartarak il ve ulusal düzeyde müsabakalarda sporcuların mücadele edebileceklerini ifade etti.

Haber: Köksal ÖNER

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Salıpazarında, Beyin, Sporu,
Yorumlar
Haber Yazılımı