Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 08:40
 
Öztürk 'ün adamları AKP sonrasına mı hazırlanıyor?
Organize Suç Örgütü lideri olduğu gerekçesiyle yurt dışında kaçak olan Galip Öztürk'ün kamuoyu araştırmalarında AK Parti'nin kan kaybetmesi üzerine Samsun'daki yapılanmasının Millet İttifakı'na yanaşmak için gayret içerisinde olduğu ortaya çıktı.
SİYASET Haberi
Öztürk 'ün adamları AKP sonrasına mı hazırlanıyor?

Kuvvet Köseoğlu cinayetinden dolayı müebbet hapis cezası onandığı ve İstanbul'da iki farklı davada organize suç örgütü lideri olduğu için yakalama kararı bulunan, AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen kanun kaçağı Galip Öztürk'ün AK Parti'nin kan kaybetmeye başlaması üzerine Samsun'daki yapılanmasının Millet İttifakını oluşturan partilerle dirsek temasına geçtiği ortaya çıktı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Samsun'a yaptığı son ziyarette AK Parti Çarşamba İlçe kurucu Başkanı olan ve her platformda AK Parti kimliğini öne çıkaran Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz'ın Kılıçdaroğlu'nun etkinliklerinde boy göstermesi şaşkınlık yaşanmasına neden olmuştu. Yılmaz'ın ardından AK Parti'de 3 dönem Samsun Milletvekilliği yapan Musa Uzunkaya ve kardeşi eski Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya önce Atakum İlçe Belediye Başkanı CHP’li Cemil Deveci'yi makamında ziyaret etmişler ve bu ziyaretten 10 gün sonra ise Musa Uzunkaya bir mekan açılışının ardından uzun süre mekanda Millet İttifakı üyesi Belediye Başkanları olan Atakum Belediyesi CHP’li Başkanı Cemil Deveci ve İlkadım Belediyesi İYİ Partili Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile sohbet ettiği ortaya çıkmıştı.

 

Son günlerde Millet İttifakı ile boy gösteren Ahmet Yılmaz ve Musa Uzunkaya'nın Galip Öztürk ile bağlantılı isimler olduğu ortaya çıktı. Her iki isminde Galip Öztürk'ün Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle tutuklandığı dönemden sonra Metro Holding iştiraki olan Samsun Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketinde üst düzey yönetici olarak görev yaptıkları görüldü.

 

Galip Öztürk'ün Ahmet Yılmaz'ın Gürcistan bağlantıları ile Türkiye'deki siyasi ve bürokrasideki etkin kimliğinden yaralandığı, yine AK Partili eski Milletvekili olması ve kardeşinin de eski Emniyet Genel Müdürlüğü görevinde bulunması nedeniyle Musa Uzunkaya üzerinden Türkiye'deki yapılanması için kamuoyunda arkalarında AK Parti ve devlet var algısı oluşturmaya çalıştığı öne sürülüyor.

 

Galip Öztürk ile ilişkileri ortaya çıkan Yılmaz ve Uzunkaya'nın AK Parti'nin kan kaybetmeye başlaması ve yapılacak ilk seçimlerde seçim kazanmasının mümkün olmadığı görüşlerinin hakim olduğu son dönemde Millet İttifakı üyesi partilerle yakınlaşmaları, "Öztürk, Türkiye'de siyasi atmosferin değişmeye başlaması üzerine yeni dönem için hazırlık yapıyor. Yeni dönemde de Türkiye'deki yapılanmasının işlevliğini koruması için kendisine yakın isimleri Millet İttifakı'na yönlendiriyor" yorumlarına neden oluyor.

 

 

 

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Öztürk, 'ün, adamları, AKP, sonrasına, mı, hazırlanıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı