Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 17:09
 
Nisanur Dünya İkincisi Oldu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mısır’da yapılan 'Gençler-Yıldızlar Dünya Şampiyonası' 'Genç Kadın Kılıç' kategorisinde dünya ikincisi olan eskrim sporcusu Nisanur Erbil’i tebrik etti.
SPOR Haberi
Nisanur Dünya İkincisi Oldu

Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen 'Gençler-Yıldızlar Dünya Şampiyonası' 'Genç Kadın Kılıç' kategorisinde mücadele eden Samsun Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusuNisanur Erbil, finalde Güney Koreli HayoungJeon'a 15-14 yenilerek dünya ikincisi oldu. Gümüş madalyanın sahibi olan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü eskrim sporcusu Erbil’i tebrik eden Başkan Mustafa Demir, “Sporcumuzun başarısı bizleri çok sevindirdi ve gururlandırdı. NisanurErbil’i  ve Gençlik ve Spor Kulübümüzü tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Sporun her branşında Büyükşehir Belediyesi olarak sporcuların yanında yer aldıklarını ifade eden Başkan Demir, “Uluslararası platformlarda bayrağımızı dalgalandıran tüm sporcularımızı kutluyorum. Nisanur bu başarısıyla bizi gururlandırdı. Amacımızyetenekli olan çocuklarımızı, gençlerimizi ortaya çıkarmak ve onların yücelmesi, büyümesi ve daha büyük başarılara imza atması için aracı olmak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Nisanur, Dünya, İkincisi, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı