Haber Detayı
18 Kasım 2021 - Perşembe 21:31
 
Hancıoğlu’ndan Yakakent Belediyesi Açıklaması
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Yakakent Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcısı hakkında Mülkiye Teftiş Kurulu'nca yapılan inceleme ve akabinde verilen soruşturma iznine ilişkin açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
Hancıoğlu’ndan Yakakent Belediyesi Açıklaması

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Yakakent Belediyesi tarafından festival adı altında yurt dışına çıkanlara hizmet pasaportu verildiğini ve gidenlerin geri gelmemesinin ardından Başkanı ve Başkan Yardımcısı’na soruşturma açılması ile ilgili açıklama yaptı.

 

Hancıoğlu yaptığı açıklamada;

"Hizmet pasaportu temini yoluyla insan kaçakçılığı yapılması, her şeyden önce devletimizin adını lekeleyen organize bir suç eylemidir. Bu suç eyleminin failleri, bu suça yardım ve yataklık edenler, bu suçtan çıkar elde edenler, ihmali olan kamu görevlileri... Bunların hepsi bütün yönleriyle açığa çıkartılmalı ve yargı önünde bunun hesabı sorulmalıdır.

Bu organize suç eylemini daha da vahim kılan nokta ise şudur:

"Devlette akıl mantık, kural kaide yerle bir olmuş!"

Pandeminin pik yaptığı dönemde, vatandaşımızın sokağa çıkmasının dahi kısıtlandığı günlerde, bütün dünyada salgın nedeniyle her türlü toplu etkinliğin kısıtlandığı, durdurulduğu, yasaklandığı dönemde, biri de çıkıp "bu neyin festivali, neyin etkinliğidir?" diye sormamış!

 

Belediye sormamış, valilik sormamış, nüfus vatandaşlık il müdürlüğü sormamış! Bunların hepsinin başındaki makam olan İçişleri Bakanlığı sormamış!

 

"Bugün Türkiye yönetilemiyor " derken, işte tam da bunu kastediyoruz. Devletin kurumları, kuralları yok edilmiş, liyakat ayaklar altına alınmış durumdadır.

 

İkinci vahim nokta ise olayın belediyecilik boyutudur.

Görevi, vatandaşına hizmet üretmek ve sunmak olan bir belediye, hayatın olağan akışının her yönüyle sekteye uğradığı, vatandaşımızın hem canının hem de ekmeğinin-aşının derdiğine düştüğü günlerde, başka işlerle uğraşmış...

 

Bu bir anlayış sorunudur, bir zihniyet çürümesidir! Millete sırt çevirmiş bir iktidarın, belediyecilik anlayışının, hizmet anlayışının geldiği nokta da işte budur.

 

Devletimizin itibarı yerle bir ediliyor, Samsun'umuzun, Yakakent'imizin adı lekeleniyor, bunun bedelini de milletçe ödüyoruz. Mesele, Yakakent Belediyesi meselesi değil, bir yönetim kaosu meselesidir. Devletin kuralı, kaidesi, düzeni, intizamı yerle bir edilmiş durumdadır. Bu kaostan çıkmanın tek yolu, devletimize yeninden hukuk devleti niteliğini kazandırmaktır!" dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Hancıoğlu’ndan, Yakakent, Belediyesi, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı