Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 09:59
 
Galip Öztürk gazetecileri maaşa bağlamış!
Samsun'da gazetecilerin Galip Öztürk sevgisinin tamamen maddi duygusallıktan kaynaklandığı ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Galip Öztürk gazetecileri maaşa bağlamış!

Kuvvet Köseoğlu cinayetinin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan ve cezasını onanması üzerine Gürcistan'a firar eden Metro Holding patronu Galip Öztürk'ün İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2018/187 nolu dosyada ve yine İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde çete lideri olduğu gerekçesiyle 2 farklı davası devam ediyor. Bunun dışında geçtiğimiz aylarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Galip Öztürk yapılanmasının Samsun MHP'ye sızdığı yönünde dosya sunulduğu basına yansımıştı.

 

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Samsun'da yerel basının Galip Öztürk'ün lehinde haberlere sürekli yer verdiği biliniyor. Samsun'da Denge Gazetesi sahibi Adnan Bahadır ile Samsun Haber TV isimli internet haber gazetesi sahibi Osman Kara'nın köşe yazıları üzerinden yapmış oldukları kavga neticesinde, firari Galip Öztürk'ün Samsun'da bazı gazetecilere aylık 2 bin lira maaşa bağladığı ortaya çıktı.

 

Samsun'da Denge Gazetesi sahibi Adnan Bahadır, gazetesinde "YAZIKLAR OLSUN!" başlığıyla yazmış olduğu köşe yazısında isim vermeden Osman Kara'yı kastederek, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin aleyhinde yazmış olduğu köşe yazılarını eleştirdi ve Osman Kara'nın kurmuş olduğu ofisin parasının Deveci'den geldiğini ima etti.

 

Bahadır'ın yazdığı köşe yazısı üzerine Osman Kara sahibi olduğu internet haber sitesinde "HODRİ MEYDAN" başlığıyla "Üstat Necip Fazıl haysiyetsizlere, utanmazlara ve de edepsizlere 'alçak' demezdi 'çukur' derdi. Bir de 'anana orospu diyemem ama sen tam bir orospu çocuğusun' derdi. Zaman zaman hatırlarım Üstadın bu sözlerini. Hoş ben hatırlamasam da onlar yani 'anaları orospu olmadığı halde orospu çocukluğuna soyunanlar' kendileri hatırlatırlar." diyerek sert bir yazı kaleme aldı.

 

Osman Kara'nın yazdığı yazı üzerine ortalık iyice kızıştığı görülürken, Bahadır, "KİMSENİN ANASININ ADINI SORMADIM"  başlığıyla tıpkı Osman Kara'nın sertliğinde bir köşe yazısı kaleme alarak, "Gelelim gazetecilik mesleğinde olan bazı şerefsizlere. Bunlar öyle enteresan insanlardır ki aklınız şaşar. Yurt dışında kaçak bulunan iş adamına her ay asgari ücret kadar düşük bir paraya kalemlerini kiraya verirler. Onlarla ilgili aleyhte tek bir kelam edemedikleri gibi haber de yayınlamaları mümkün değildir. Bu iş adamları bize de bir kez böyle bir para yolladılar. Anında tepkimizi ortaya koyup Samsun’daki adamlarına gelin paranızı alın dedik" dedi.

 

Bahadır yazısını, "Yürümekte zorluk çeken bu zavallılar, konuşurken mangalda kül bırakmazlar ama evdeki eşlerine karşı daha vazifelerini yapmaktan acizdirler. Analarını ağzına aldıkları kişiler onların yedi sülalesinin hakkından geleceğini bildikleri halde ya maaş aldıklarından cesaret alarak ya da çete bozuntuları ile olan hukuklarına güvenerek konuşmaya kalkarlar ama bu şehirde herkes kimin ne olduğunu da çok iyi bilmektedir" diyerek sürdürdü.

 

Adnan Bahadır'ın yazmış olduğu köşe yazısı üzerine Osman Kara ise karşılık olarak, "İDRAKİ DE AHLAKIYLA AYNI SEVİYESİZLİKTEYMİŞ" başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısında, "Bir de 'yurt dışında kaçak yaşayan iş adamından gelen asgari ücret' iddiası var. Galip Öztürk’ü kastediyorlar. Doğrudur, yılbaşından beri Galip Öztürk’ten bana ayda 2 bin lira kadar para geldiği doğrudur. 13 yıl önceden tanırım, arkadaşımdır. Lokman Kondakçı, tam 50 yıllık dava arkadaşımdır, siyaset arkadaşımdır, dert ortağımdır. Necmi Hatipoğlu’nun rahmetli babası İsmet Hatipoğlu bu mesleğin bu kentteki saygın isimlerinden biriydi" şeklindeki ifadelerde bulundu.

 

Samsun'da gazete sahibi Adnan Bahadır ile internet haber sitesi sahibi Osman Kara'nın Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci üzerinden başlattıkları köşe yazısı savaşı firari Galip Öztürk'ün Samsun'da bazı gazetecileri maaşa bağladığının ortaya çıkmasına neden oldu. Yaşanan bu gelişmelerin dışında başka bir internet haber sitesinin sahibinin çevresindekilere, "İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ile her şey güzel olacak dedik ama herşey b.. sardı. Esenler Otogarı'ndan Galip Öztürk'ü çıkarması üzerine Galip Öztürk aylık ödemeleri aksatmaya başladı" diyerek dert yandığı öğrenildi.

 

 

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Galip, Öztürk, gazetecileri, maaşa, bağlamış!,
Yorumlar
Haber Yazılımı