Haber Detayı
14 Haziran 2021 - Pazartesi 18:57
 
Cumhuriyet Çocukları Yaşam Becerilerini Kazanıyor
İlkadım ilçesindeki Cumhuriyet Anaokulu'da 5 yaş H şubesi Okul Öncesi Öğretmeni Esen Bayrak’ın dahil olmuş olduğu ‘Yapabilirim’ ‘I can do it’ adlı e Twinning proje çalışmasında okul öncesinde hedef çocuklara yaşam becerilerini kazandırmak.
EĞİTİM Haberi
Cumhuriyet Çocukları Yaşam Becerilerini Kazanıyor

Cumhuriyet Anaokulu'da ,Dünya Sağlık Örgütü, yaşam becerilerini ‘bireylerin günlük yaşamın talepleri ve zorlukları ile etkin bir şekilde başa çıkmalarını sağlayan uyumlu ve olumlu davranış yetenekleri’ şeklinde tanımlamaktadır.

 

‘YAŞAM BECERİLERİNİN KAZANDIRILMASI HEDEFLENMEKTEDİR’
Yaşam becerilerinin çocuklar tarafından öğrenilmesi ve yaşantılarında kullanılması, çocukların kendi kendine yeterli olmalarına yardımcı olmakla beraber aynı zamanda düşünme, akıl yürütme, sosyal ilişki kurma, çocukların öz saygı ve özgüvenlerini de geliştirmektedir. Okul öncesi dönem becerilerin kazanılmasında kritik dönemdir. Ayrıca özel eğitim ve kaynaştırma öğrencilerimizi de bu projede buluşturarak yaşamda olduğu gibi öğrenme ortamımızda da hep birlikte olarak çocuklara yaşam becerilerinin kazandırılması hedeflenmektedir. Proje, Samsun  İlkadım, Vezirköprü , İstanbul Kartal , Yalova, Gaziantep, Amasya, Muğla, Düzce ve Sakarya (Geyve) illerinde bulunan 10 okul öncesi öğretmeniyle beraber yürütülmektedir.

Haber: Köksal ÖNER

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Cumhuriyet, Çocukları, Yaşam, Becerilerini, Kazanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı