Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 09:57
 
Çatoğlu'nu TEM gözaltına mı aldı?
Türkiye'de FETÖ'nün Ergenekon ismini verdiği operasyonlarla Türk Silahlı Kuvvetlerini dizayn etme girişimlerinin yaşandığı 2000'li yıllarda Atakum Belediyesi Basın Servisi çalışanı Ahmet Çağdaş Çatoğlu'nun Samsun'da eski Cihan Haber Ajansı muhabiri ile askeri tesislerin fotoğrafını çekerken yakalanarak gözaltına alındığı iddia ediliyor.
GÜNDEM Haberi
Çatoğlu'nu TEM gözaltına mı aldı?

Türkiye'de bir dönem FETÖ isimli terör örgütü tarafından askeriye başta olmak üzere, basın, üniversiteler, siyaset gibi her alanda Ergenekon ismini verilen operasyonlarla ülkeyi dizayn etme girişimi yaşandığı biliniyor. O dönem Samsun OMÜ Rektörü olan Ferit Bernay'da Ergenekon kapsamında bir dönem tutuklanmıştı. AK Parti'nin de o dönem sonuna kadar destek verdiği bu operasyonlar sayesinde devlette tasfiye edilen binlerce yetişmiş insanın yerine FETÖ isimli örgütün elemanları yerleştirilmiş ve Türkiye'nin kılcal damarlarına kadar örgütün sızması sağlanmıştı.

 

Türkiye'de yapılan Ergenekon operasyonlarının en ateşli dönemi olan 2006-2007 yıllarında Samsun'daki  yasak bölgede askeri tesislerin fotoğrafını çektikleri iddiasıyla FETÖ'nün yayın organı olduğu için 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan Cihan Haber Ajansı'nın (CİHAN) Samsun muhabiri ile o dönem Gazi Belediyesi Basın Servisi'nde çalışan Ahmet Çağdaş Çatoğlu'nun gözaltına alındığı öne sürülüyor. Nöbetçi askerler tarafından olayın farkedilmesi üzerine gözaltına alınan iki ismin bir gece Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutuldukları iddia ediliyor.

 

Yaşanan gözaltı üzerine dönemin Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım başta olmak üzere çok sayıda siyasinin yanı sıra, muhabirleri gözaltına alınan CİHAN'ın da tüm gece Ahmet Çağdaş Çatoğlu ile CİHAN muhabirinin serbest kalması için uğraş verdiği kaydediliyor. İki ismin bir gece gözaltında kalmasının ardından savcılık talimatı ile ertesi gün serbest bırakıldıkları belirtiliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Atakum Belediyesi, Ahmet Çağdaş Çatoğlu, FETÖ, Ergenekon, CİHAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı