Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 18:33
 
Başkan Türkel AK Parti’nin Samsun Esnaf Karnesini çıkarttı
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ‘2021’in ilk iki ayında Samsun da 341 esnaf kepenk kapattı. Bu rakam AKP’nin Samsun esnaf karnesidir’ dedi.
SİYASET Haberi
Başkan Türkel AK Parti’nin Samsun Esnaf Karnesini çıkarttı

Başkan Türkel yaptığı açıklamada;

 

“Birileri hala utanmadan Samsun da işsizlik düştü, kriz bizden başka şehirlerde var salvoları atıyor. Labalep kongreleri yapan AKP, bedel ödeyen esnaf, yanlarında çalışan personel ve Samsun halkı oluyor.

 

Pandemiden en çok etkilenen meslek guruplarının başında yer alan esnaf ve sanatkârlar adeta bir tufan dalgası gibi bir bir kepenk kapatırken İktidar bir yıldır esnafın çığlığını duymamakta yetmezmiş gibi kısa çalışma ödeneğinede son vermiştir. Sağlıkçılar 28 günlük tam kapatma önerir iken esnaf kısıtlamalar kalksın ölüyoruz feryatlarını dillendirmekte, bakıldığında sağlıkçılarda, esnafta haklıdır.

 

Peki haksız kimdir?           

İş yerini kapat derken esnafa ve çalışanlarına yaşayabileceği kadar yardım kira, vergi, personeline insanca yaşayacağı nakit yardımı verildi de esnaf nankörlük mü yapıyor? Samsunlu hemşerilerimize iktidar evde baktı da, vatandaş evde kalmadı mı?

 

Önümüz Ramazan, eğer bu basiretsizlik devam eder krizin ve pandeminin sorumlusu esnafmış gibi esnafa çektirilen eziyet devam eder ise Ramazan sonuna daha bir sürü esnaf Samsun’da perişan olacak.

 

Eğer esnafın pirim, kira, vergi ve fatura borçlarını devlet üstlenmez ise AKP’ye hayırlı olsun önümüzdeki iki ayda kepenk kapatan esnasın sayısı üçe katlanacak” dedi.

 

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Başkan, Türkel, AK, Parti’nin, Samsun, Esnaf, Karnesini, çıkarttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı